Zbigniew Hołdys po raz kolejny w Teatrze Na Woli

Zbigniew Hołdys po raz kolejny na scenie!

Nowy projekt edukacyjny Teatru Na Woli.Zamiast adaptacji lektur Teatr Na Woli proponuje spektakle traktujące o aktualnych problemach młodych ludzi. Prowokuje do dyskusji. Zabiera głos w ich sprawie.

Podejmuje tematy okrucieństwa, agresji i „fali” w polskich szkołach.

Na spektakl „I’m Sorry” składają się dwa teksty.„Pif! Paf! Jesteś trup!”

Williama Mastrosimone’a w przekładzie Zbigniewa Hołdysa to historia pozornie nieśmiałego chłopaka z dobrej rodziny, który pewnego dnia przynosi do szkoły broń i zabija kolegów z własnej klasy. „Dlaczego ja?” – pytają zmarli koledzy, próbujący zrozumieć, co tak naprawdę się stało. Na podstawie tej sztuki powstał głośny film o tym samym tytule.„I’m Sorry” Zbigniewa Hołdysa to opowieść o współodpowiedzialności. W jednej z polskich szkół dochodzi do tragedii. Ofiarą jest uczennica, która nie potrafi poradzić sobie z niekończącymi się uwagami kolegów.Gdzie kończy się żart a  zaczyna prześladowanie? Czy jestem winny, jeśli tylko powiedziałem, że jest brzydka? Czy jestem winny, bo nie umiałem zareagować? Sztuka traktuje o fali samobójstw w polskich szkołach. Laptopy poleasingowe

Reżyseria: Olga Chajdas

Współpraca reżyserska: Krzysztof Kalisiak

Choreografia: Tomasz Borkowski

Opieka wokalna: Romana Krebsówna

Tłumaczenie „Donna Donna”: Remigiusz Grzela

Muzyka oryginalna: Bartosz Dziedzic
Reżyseria świateł : Andrzej Król
Fotosy i projekt plakatu: Robert Pałka

Obsada: Magdalena Bogdan, Adrianna Kornecka, Emanuela Osowska, Charlotta Zielińska, Agnieszka Senderowska, Mariusz Kamiński, Damian Kwiatkowski, Radosław MazurPremiera w Teatrze Na Woli 12.11.2009 r.
komputery Warszawa

ZAPRASZAMY!

Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
ul. Kasprzaka 22
01-211 Warszawa
 tel. +48 (22) 632 24 78
mail: bilety@teatrnawoli.pl

www.teatrnawoli.pl

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl i ten tekst jest własnością serwisu.