Safona / Sapho – Gounod Charles – opis opery

W akcie pierwszym dowiadujemy się, że Faon jest zakochany w Safonie. Nad jego decyzją ubolewa kurtyzana Glycere, ale cieszy się za to jego przyjaciel Pytheasa zakochany w kurtyzanie. Przenosimy się do momentu poetyckiego pojedynku Alkajosa z Pittakosem. Ten drugi jest okrutnym władcą Lesbos. Zwycięża jednak poemat Safony o miłości Hero i Leandra.

W akcie drugim widzimy Faona, który zaprosił do swojej willi spiskowców. Knują oni przeciwko Pittakosowi. Laptopy poleasingowe Oczywiście jest wśród nich przyjaciel Faona – Pytheas., który chcąc przekonać do siebie Glycere zdradza jej to, czego się dowiedział. Kurtyzana chce wydać Faona Safonie, tak jednak nie chce nic poza spokojem. Wyrzeka się miłości wobec niego. Dowiedziawszy się o tym Faon podejrzewa Safone o zdradę.

W akcie trzecim Faon nadal cierpi, gdyż bardzo kocha Safonę. O jego uczucia do poetki pyta go nagle kurtyzana. Młodzieniec poddaje się emocją i wyklina Safonę, która usłyszawszy jego słowa pada na ziemię. Nagle wstaje i słyszy śpiew Pasterza. Bierzę lirę, śpiewa i umiera w morzu. komputery Warszawa