Arlekin / Okno – BUSONI Ferruccio – opis opery

Arlecchino – hultaj. Arlekin jest zakochany w żonie krawca Matea del Sarto. Pragnie porwać jego małżonkę i wmawia starcowi, że na miasto napadli barbarzyńcy. Czeladnik czym prędzej ucieka do swojego domu i Arlekin zamyka go w nim.

Areccchino – wojownik

Arlekin przebiera się w ciuchy kapitana i postanawia rekrutować czeladnika. Arlekin pozwala starcowi wziąć ze sobą tom „Boskiej Komedii” i przysięga, że kiedy starca nie będzie, dom będzie pod dobrą opieką.

Arlecchino- małżonek

Arlekin już chciał złapać w ramiona swoja wyśnioną Annunziatę, ale nagle pojawia się jego żona, Kolombina. Laptopy poleasingowe Kobieta jest zdenerwowana, ale Arlekin ją uspokaja. Udaje się udobruchać małżonkę, która odchodzi, by wysłuchać oświadczyn kawalera Leandra. Na jej nieszczęście widzi to wszystko Arlekin, który zabija kochanka, a Kolombina ucieka do oberży.

Arlecchino – zwycięzca

Ksiądz i doktor wychodzą z oberży w towarzystwie Kolombiny. Są tak pijani, że potykają się o leżącego Leandra, który nagle ożywa. Cała czwórka odwozi zmartwychwstałego do szpitala. Teraz Arlekin może uciec wraz ze swoją ukochaną. Jej mąż wraca do domu i dowiaduje się, że jego żona wstąpiła do kościoła. Kurtyna zamyka się, a Arlekin opowiada o pożyciu małżeńskim komputery Warszawa

Dawid Nawrocki

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl i ten tekst jest własnością serwisu.