Gościnny występ Teatru im.A. Mickiewicza z Częstochowy w Teatrze

Gościnny występ Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie

Dwie strony nocy. Dwie części wieczoru.

 

W pierwszej spektakl Sibylle Berg „Patrz, słońce zachodzi” w reżyserii Bronisławy Nowickiej.

 

 scenografia – Stanisław Kulczyk

 

 przekład – Karolina Bikont

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych

„Patrz, słońce zachodzi” to przejmujący, prowokujący dramat mówiący o braku miłości,  pustce egzystencji, o próbach odmiany własnego losu. Kilka scen, pozornie ze sobą niepowiązanych, kilka lapidarnych ludzkich historii, kilka portretów, suche fakty… składają się na niezwykłą opowieść  o CZŁOWIEKU.

 

Bronisława Nowicka zrealizowała m.in. „Opowieści o zwyczajnym  szaleństwie” Petra Zelenki w olsztyńskim Teatrze Jaracza; a wraz z Krzysztofem Majchrzakiem wyreżyserowała „Światła miast” Conora McPhersona w Teatrze Studio w Warszawie.

Laptopy poleasingowe
Prapremierowe wystawienie sztuki „Patrz, słońce zachodzi” miało miejsce w lutym tego roku w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza.Po drugiej stronie nocy są Wariacje bernhardowskie  Przemysława Fiugajskiego w reżyserii Gabriela Gietzky′ego

 

W roli sfrustrowanych artystów: Iwona Chołuj i Adam Hutyra, Robert Rutkowski

Sztuka „Wariacje bernhardowskie” została napisana jak utwór muzyczny. Autor tekstu, Przemysław Fiugajski, rozpisał słowa niczym muzyczną partyturę. Zrezygnował z tradycyjnych dialogów, zarysowania sytuacji, bohaterów i zaryzykował przekazanie treści poprzez powtarzanie kilku kwestii, rozpisanych na dwie postacie. Mężczyzna i Kobieta wygłaszają sądy i opinie na temat sytuacji studentów Akademii Muzycznej- uporczywie powtarzają żale i ośmieszają system nauczania.

 

Dramat  Fiugajskiego to wariacje na temat „wiecznie dobrze zapowiadających się studentów”  i „kraju pisarzy notatek”. Ten niezwykle dowcipny, miejscami absurdalny i oryginalny tekst młodego dramaturga  został  wyróżniony  w II KONKURSIE NA NAPISANIE SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ.

komputery Warszawa

Sztuka Fiugajskiego spotkała się także z owacyjnym przyjęciem podczas „Czytania współczesnego dramatu” w częstochowskim klubie UTOPIA.

Teatr Na Woli, 7 listopada, godz. 17.00 i 20.00

ZAPRASZAMY!

Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
ul. Kasprzaka 22
01-211 Warszawa
 tel. +48 (22) 632 24 78
mail: bilety@teatrnawoli.pl
www.teatrnawoli.pl

 Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl i ten tekst jest własnością serwisu.