Niekończąca się historia: projekt stworzony z fotografii

Czy pamiętacie filmy lub opowieści, w których bohaterowie zbierali różne ważne dla nich pamiątki, umieszczali w kapsule i zakopywali, by za ileś setek lat ktoś mógł je odkryć? Robili to po to, aby przekazać wiedzę o swoich życiu następnym pokoleniom.Zdaje się, że podobna idea przyświeca organizatorom projektu CNK.

Aby ekspozycja mogła zaistnieć potrzebne jest aż tysiąc fotografii, z których powstanie instalacja „Niekończąca się historia” autorstwa Marka Sułka.  Dzieło zostanie stworzone z kilku pancernych kul, przypominających meteoryt, do którego zostaną włożone zdjęcia ilustrujące ważne chwile, jakie przeżywamy w życiu, ślub czy święta, a także te bardziej trywialne, jak zaliczenie egzaminu. Idea jest taka, że zgromadzone zdjęcia mają odzwierciedlać ludzi i różnorodność ich emocji, które każdy będzie mógł obejrzeć przez specjalne wizjery zainstalowane w „meteorycie”.

Jeśli chcecie wziąć udział w projekcie, to możecie wysłać swoje fotografie – macie czas do 10 września.  Przed wysłaniem zdjęć należy się zapoznać z Regulaminem umieszczonym na stronie Centrum Nauki Kopernik.

Jesteśmy niezwykle ciekawi efektu końcowego i bijemy brawo jego pomysłodawcy.
Sylwia Włodyga

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl a ten tekst jest własnością serwisu.

Laptopy poleasingowe Warszawa