Wariatka recenzja spektaklu

Ona (Edyta Olszówka) ma 41 lat, On (Lesław Żurek) 30. Ona wykształcona lekarka, On biznesmen, który do wszystkiego doszedł własną pracą, a w biednej Rosji nosi w portfelu kilka tysięcy dolarów na drobne wydatki. Ona samotna, zdesperowana kobieta, początkowo w mniemaniu partnera przechodząca klimakterium. On z pozoru szczęśliwy mąż i ojciec. Poznają się na przystanku, Ona go zaczepia pytając o drogę, a tak naprawdę żąda od niego przysługi – naprawa kranu czy seks za pieniądze – czy to jakaś różnica dla mężczyzny? Życie lubi zaskakiwać – to może Ona spełni Jego prośbę.

Akcja rozgrywa się na przystanku, potem scenografia zmienia się na biuro Aloszy (biznesmena)  – skórzane kanapy i inne luksusy. Kostiumy charakteryzujące postaci – On w garniturze, Ona ma na sobie wieczorową sukienkę, pończochy i szpilki – które podkreślają niecne plany bohaterki, natomiast wierzchni płaszcz i beret ukazują stereotypową Rosjankę.

Laptopy poleasingowe Warszawa

Gra aktorska jest na dobrym poziomie. Żurek wciela się w zdyscyplinowanego biznesmena  -Casanovę. W pewnych momentach staje się zniewieściały. Czasami gra Żurka pozostawia wiele do życzenia, ponieważ brakuje w niej pewności i konsekwencji, przez co staje się momentami niewiarygodny. Natomiast Olszówka świetnie wciela się w swoją bohaterkę – zdesperowana i szalona kobieta, pozytywnie zakręcona, dowcipna i gotowa na wszystko. Aktorka prezentuje w tym spektaklu cały wachlarz swoich umiejętności i zdolności.

Komputery Warszawa

Spektakl niezły, nawet czasami śmieszny. Bawią dialogi, a w ogóle cała sytuacja  – wszystko budowane na zasadzie absurdu. Lekka i przyjemna sztuka na jesienny wieczór. To Edyta Olszówka, jej gra wpływa na taki kształt i odbiór spektaklu. Olszówka to dobry wybór reżysera, Grzegorza Chrapkiewicza.

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl a ten tekst jest własnością seriwsu

Reżyseria      Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia   Wojciech Stefaniak
Kostiumy       Dorota Roqueplo
Muzyka         Maciej Makowski
Występują     Edyta Olszówka, Lesław Żurek

Katarzyna Jaroszewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *