Wieczór w Teatrze Wielkim recenzja

Teatr mieści się w budynku Urzędu Dzielnicy Bielany (róg ulic Żeromskiego i Jarzębskiego). Na samym początku warto wspomnieć, że miejsce to reprezentuje wysoki standard usług. Sala teatralna jest nie za duża, ale jest bardzo dobrze przygotowana do spełniania swojej roli.

Krzesła znajdują się na różnych poziomach w kilkunastu rzędach. Kurtyna zachęca do zobaczenia tego, co jest za nią. Profesjonalne światła zostały dobrze ustawiane. Na pochwałę zasługuje obsługa teatru i bufetu. Można napić się kawy, herbaty czy soku w dogodnych ku temu warunkach. Szatnia również została świetnie przystosowana do potrzeb publiczności teatralnej. Uwagę zwraca piękne foyer, na ścianach którego prezentowane są afisze spektakli Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Wysoki standard pomieszczeń teatru współgra z tak samo wysokim poziomem artystycznym. Szkoda tylko, że widownia jest prawie pusta. Kameralna atmosfera teatru jest jego atutem, zwłaszcza kiedy na scenie występują sławy polskiej sceny, np. Anna Seniuk. Można zobaczyć w spektaklu pt. „Wieczór w Teatrze Wielkim”. Przy oglądaniu przedstawienia, oprócz podziwiania kunsztu aktorskiego tej wspaniałej artystki, zobaczyłam jak ciepłą jest osobą.

Spektakl „Wieczór w Teatrze Wielkim” to poemat Stanisława Balińskiego o czasie spędzonym w operze. Poeta opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Teatr Wielki jest traktowany jak pewnego rodzaju sacrum, w którym ludzie targani są wachlarzem emocji od złości do szczęścia i odwrotnie. Poeta opisuje każdą odsłonę opery i to, co dzieje się w antraktach, np. szloch kobiet. Ciekawe jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość poetów i artystów już od samego początku ich życia. Najważniejszą rolę w wychowaniu do świata artystycznego pełni matka. Ten fragment poematu moim zdaniem jest najciekawszy. Może to zasługa wspaniałego przekazu aktorki. Laptopy poleasingowe Kraków

Annie Seniuk towarzyszy kwartet smyczkowy OPIUM, który 9 kwietnia br. jako prapremierę wykonał „Sen Chopina”. Teksty recytowane i grane zarazem przez aktorkę przeplatane były utworami muzycznymi wspomnianego kwartetu. Tematyka poematu idealnie współgrała z dźwiękiem. Członkowie zespołu muzycznego chętnie brali udział w spektaklu Seniuk. Dekoracja sceny była skromna, ale aranżacja starego wnętrza budowała klimat spektaklu. Kwartet zajmował połowę sceny, co podkreślało rolę muzyki. Światła stonowane dawały poczucie magiczności i tworzyły romantyczną atmosferę.

Spektakl „Wieczór w Teatrze Wielkim” to uczta dla fana teatru i dobrej muzyki. Jeżeli kiedykolwiek i gdziekolwiek (Anna Seniuk prezentuje ten tekst w różnych miejscach) będzie okazja do uczestniczenia w tym wydarzeniu artystycznym, zachęcam. Warto też wybrać się do Bielańskiej Sceny Kameralnej, bo to jest dobrze przygotowane miejsce do szerzenia kultury na Bielanach i zapewne będzie pełniło swoją rolę zachwycająco. Komputery Warszawa

Myślę, że to początek sceny teatralnej, która zapisze się na mapie warszawskiej kultury wieloma ciekawymi osiągnięciami artystycznymi.

Katarzyna Jaroszewska