Mężczyźni na skraju załamania nerwowego – recenzja spektaklu

Przedstawienie ratuje obsada, w której skład wchodzą: Małgorzata Lipmann, Andżelika Piechowiak, Andrzej Deskur, Bartek Kasprzykowski, Michał Lesień, Andrzej Andrzejewski, Jan Wieczorkowski, Arkadiusz Janiczek,Leszek Lichota. Młodzi, utalentowani, posiadający dobry warsztat gry aktorskiej są walorem spektaklu.

„Mężczyźni na skraju załamania nerwowego” to sztuka tylko dla widzów dorosłych. Opowiada o czterech mężczyznach, których ma łączyć przyjaźń. Jednak kolejne wydarzenia pokazują, że nie ma między nimi czegoś takiego jak męska solidarność. Na plan pierwszy wysuwa się egoizm, a raczej, w przypadku tych panów- narcyzm. Wszyscy czterej zajmują wysokie stanowiska, są piękni i bogaci, a przede wszystkim to kobieciarze. W założeniach sztuki, ci mężczyźni są na skraju załamania nerwowego. I mają jakieś problemy zawodowe, marzą im się awanse, wyższe wynagrodzenie, ale przede wszystkim doskwiera im samotność albo tzw. bycie singlem. W trakcie trwania sztuki dowiadujemy się, że jeden z mężczyzn jest żonaty z Moniką. I ta kobieta namieszała. Okazuje się, że była- bądź jest kochanką- ich wszystkich, a każdy z nich jest w niej zakochany do szaleństwa. Publiczność wszystkiego o Monice dowiaduje się od bohaterów. Tworzony jest w ten sposób portret kobiety idealnej pod względem wyglądu i osobowości. Owa kobieta bawi się mężczyznami, ma dla nich przygotowaną zasadzkę. Na końcu Monika zostaje zamordowana – prawda czy mistyfikacja? Ma być prawda, ale trudno uwierzyć, żeby mózg operacji mógł zginąć. No cóż, to wszystko jest niby grą komputerową, która ma ukazywać współczesny świat… ale gdzie osiem pozostałych żyć?

sponsoruje nas laptopy poleasingowe Kraków

Jeżeli  spektakl odzwierciedla rzeczywistość, to Piotr Łazarkiewicza przeraża. Załamać się, śmiać się czy może płakać? Ile nas samych jest w tej grze?

Katarzyna Jaroszewska. Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl