Fervaal opis opery

W prologu przenosimy się na południe Francji, gdzie poznajemy młodego Fervaala. Chłopak jest ostatnim potomkiem wodzów Cravannów oraz wychowankiem czarodzieja Arfagarda. Nagle na ich domek napadają złoczyńcy. Mężczyźni bronią się, ale dopiero przybycie Gulihen, pięknej amazonki, sprawia, że rabusie uciekają. Niestety, w walce został ranny Fervaal. Dziewczyna zakochuje się w młodzieńcu i postanawia go wyleczyć. Chłopak odwzajemnia uczucie. Niestety, przepowiednia dla chłopca nie jest dobra. Arfagard twierdzi bowiem, że młodzieniec zbawi swój lud tylko wtedy, kiedy będzie samotny. Dziewczyna nie wierzy w te słowa i opiekuje się Fervaalem.

W akcie pierwszym widzimy zdenerwowanego czarownika. Martwi się on bowiem o swojego podopiecznego, którego odciąga siłą od kobiety. Wściekła Gulihen wysyła przeciwko Cravennom swoje wojska.

W akcie drugim widzimy wybór wodza. Na liście kandydatów jest oczywiście Fervaal. Arfagard wzywa boginie Kaito, która przepowiada, że nadchodzą nowe czasy. Niestety,  będą one okupione krwią. W tym momencie na wioskę napadają wojska wysłane przez Gulihen.

W akcie trzecim widzimy zgliszcza, które zostały z wioski Fervaala. Nikt nie przeżył, poza nim. Chłopak chce zginąć z rąk czarodzieja. Nagle słyszy głoś ukochanej Gulihen. Uśmierca więc swojego opiekuna i biegnie do ukochanej. Niestety, Saracenka umiera w ramionach chłopaka…


Indy, Vincent d

obrazek z norpete.com autor niezniany