Adam Adolphe Caheles notka biograficzna

W wieku 20 lat pisał utwory dla Paryżan oraz występuje w orkiestrze Gymnase-Dramatique. W niej na początku utrzymywał się z grania na organach po czym został kierownikiem chóru. W 1830 roku wybrał się do Londynu, a następnie wrócił do Paryża , w którym zatriumfował sztuką Chatka w górach (La Chalet) w 1834. Dosyć szybko napisał kolejne dzieło.

Była to sztuka Pocztylionem z Lonjumeau, która po raz pierwszy pojawiła się na deskach w 1836. Druga sztuka również została dobrze przyjęta. Laptopy poleasingowe

Wieczną sławę przyniósł mu jednak balet noszący tytuł Giselle. Napisał go w 1840 roku. Balet ten jest wzorem baletu romantycznego. Nieszczęśliwy przypadek sprawił, że Adam Adolphe – Charles stracił majątek przez źle zainwestowane pieniądze w paryski teatr. W następnych latach pracował bardzo ciężko, ale przyczyniło się to również do napisania przez niego wielu oper. Między innymi z tego okresu pochodzą: La toreador 1849, Giralda 1850, czy Falstaff z 1856 roku. Pracował również jako dziennikarz oraz profesor w Konserwatorium. Zmarł 3 V 1856 w Paryżu.

Autor zdjęcia do tekstu: nieznany
Źródło zdjęcia do tekstu: http://www.hymntime.com/tch/bio/a/d/a/adam_ac.htm
Czytasz powyższy tekst z inicjatywy AMSO Rent Wynajem laptopów, komputerów, monitorów, projektorów , spółce która jest sponsorem portalu StacjaKultura.pl, właściciela tekstu.