Belisario – Donizetti Gaetano – opis opery

W pierwszym akcie przenosimy się do Bizancjum z VI wieku. Sprawował wtedy rządy Justynian I. Na scenie widzimy Belizariusza, który powraca z wygranej wyprawy przeciwko Ostrogotom. Niestety w domu żona (Antonina) nie wita go zbyt ciekawie. Oskarża bohatera o zamordowanie ich syna Aleksego. Kobieta wspólnie z Eutropeim  chce wysłać list do cesarza o zdradzie swojego męża.  Belizariusz uwalnia swoich niewolników. Większość z nich odchodzi poza jednym – Alamirem. Nagle bohater zostaje schwytany przez Eutropia, który mówi mu, że wykonuje tylko rozkazy cesarza.  Antonia potwierdza te zarzuty. Belizariusz poddaje się i przyznaje do zabójstwa.

W drugim akcie widzimy tułającego się, oślepionego Belizariusza. Alamiro rozpacza nad losem swojego Pana. Wraz z nim tuła się jeszcze córka Belizariusza – Irena.
 Laptopy poleasingowe
W akcie trzecim widzimy Belizariusza i Irenę ukrytych w jaskini. W tym samym momencie armia pod dowództwem Alamira i Ottaria idzie na Bizancjum. Ślepiec oskarża swojego sługę o zdradę, ale nagle rozpoznaje w nim Aleksego. Aleksy i Belizariusz przejmują dowództwo. Antonia mówi cesarzowi, że sfałszowała oskarżenia. Żołnierze przynoszą ciężko rannego Belizariusza. Jako, że został oczyszczony z zarzutów może odejść w spokoju. Antonina błaga o przebaczenie. Niestety spóźniła się.
Autor zdjęcia do tekstu: nieznany
Źródło zdjęcia do tekstu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gaetano_Donizetti

Czytają Państwo powyższe dzięki  laurem.pl laptopy poleasingowe, firmie która sponsoruje portal StacjaKultura.pl – właściciela wpisu.