Death of Klinghoffer – Śmierć Klinghoffera – Adams John

W prologu chór opłakuje straconą ojczyznę, którą jest Izrael. Zostaje również opowiedziana historia, o tym, jak Palestyńczycy muszą żyć bez swojej ziemi obiecanej.

W akcie pierwszym poznajemy kapitana statku „Achille Lauro, który przewozi turystów. Statek  został uprowadzony przez 4 terrorystów żydowskich. Kapitan wspomina wydarzenia z 7 października 1985. Starsza kobieta ze Szwajcarii również pamięta te wydarzenia, ale całkowicie inaczej je pamięta. Według niej ludzie biegali w popłochu . Mamud jeden z terrorystów gardzi pasażerami, bo Ci myślą tylko o sowim życiu. Następnie idzie do radia, aby posłuchać muzyki. Kapitan rozmyśla o swoim statku i o tym, co się z nim stanie. W pewnym momencie słyszymy głos Austriaczki, która zamyka się w łazience, aby nie spędzać więcej czasu z głupimi ludźmi.

Akt drugi rozpoczyna się od pieśni chóru, który opowiada odzieje Hagra, niewolnicy, która dala syna Abrahamowi, gdyż jego prawowita żona nie mogła mieć dzieci. Sara jednak z Bożą pomocą wydaje na świat syna, a konflikt między dwiema matkami i dziećmi nigdy nie wygaśnie. Wszyscy pasażerowi zostali wyprowadzeni na pokład. Szef terrorystów rozmawia z kapitanem o przycumowaniu statku w porcie syryjskim. Tymczasem Mamud wyjawia pasażerom ze wszyscy zginą. Jeden z podróżników, pochodzenia żydowskiego, chce ubłagać terrorystów o życie dla siebie oraz żony – zostaje wyśmiany. Tancerka, która również jest pasażerem statku chce namówić najmłodszego z terrorystów – Omara, aby ten ją uratował. Niestety młodzieniec nie ma najmniejszej ochoty pomagać komukolwiek na pokładzie. W tym momencie ponownie pojawia się chór, który śpiewa o pustyni. Nagle wywiązuje się sprzeczka między terrorystami. Molqi i Omar walczą ze sobą, po czym ten pierwszy zabiera Klinghoffera i zabija go. Żona – Marilyn Klinghoffer nie wie jeszcze o śmierci męża. Śpiewa o cierpieniu, jaki przeżywa – jest chora na raka. Terroryści ogłaszają, że będą mordowali jedną osobę, co godzinę. Gdy kapitan okrętu dowiaduje się o śmierci pasażera oferuje swoje życie w zamian za innych. Terroryści uspokajają się. Molqi spycha do morza ciało zamordowanego pasażera. Następnego dnia terroryści schodzą z pokładu statku. Kapitan oznajmia Marilyn Klinghoffer, że jej mąż nie żyje. Kobieta zaczyna płakać i wpada w rozpacz.

Powyższy wpis pochodzi z StacjaKultura.pl, portalu który jest jego własnością. Strona utrzymywana jest dzięki AMSO Rent Wynajem laptopów przedsiębiorstwu które pragnie, aby te dobre dzieła nie znikły z sieci.
Autor zdjęcia do tekstu: nieznany
Źródło zdjęcia do tekstu: https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Adams_(kompozytor)